Apocalipsa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Apocalipsa

Mesaj Scris de Abbeh. la data de Mar Noi 16, 2010 10:45 pm

Credeţi în sfârşitul ce va veni? Au fost atâtea teorii la televizor încât nici nu mai ştii ce să crezi. Diverşi oameni care pretindeau că ştiu ce vorbesc au spus că vom avea partea de cutremure devastatoare sau chiar sfârşitul lumii, dar niciodată nu s - a întâmplat nimic.
Cred că toate aberaţiile acestea au fost date pe posturi doar pentru a se putea "fura" în politică fără a fi nimeni "deranjat" sau mai ştiu eu ce. Săptămâni întregi se difuzează o ştire la televizor, timp în care politicienii îşi pot face foarte bine de cap; aceste ştiri care nu sunt altceva decât minciuni sunt doar o "mască" a politicienilor după părerea mea.

Voi ce credeţi?
Credeţi că într - adevăr vom avea parte de un sfârşit dezastruos sau sunt doar ştiri pentru a - şi face canalele de televiziune audienţă?

Abbeh.
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 03/10/2010
Varsta : 20

Sus In jos

Re: Apocalipsa

Mesaj Scris de Supercretinitate. la data de Mar Noi 16, 2010 11:48 pm

Credeţi în sfârşitul ce va veni?
Nu .
Cred că toate aberaţiile acestea au fost date pe posturi doar pentru a se putea "fura" în politică fără a fi nimeni "deranjat" sau mai ştiu eu ce.
Sunt perfect de acord cu tine .
Credeţi că într - adevăr vom avea parte de un sfârşit dezastruos sau sunt doar ştiri pentru a - şi face canalele de televiziune audienţă?
Vom avea parte de un sfârşit , mai mult ca sigur dar nu se ştie când .
Aşaa deci :
Mi se pare o prostie ceea ce se spune pe internet şi la televizor . Nimeni nu are cum să ştie anul în care se va petrece . EI zic că va venii în decembrie nu ştu cât 2012 . Ba că va fi un război nuclear , ba că a opta planetă , Nibiru va lovii Terra , ba că ne va înghiţii gaura neagră etc etc bla bla . Sunt nişte zvonuri spuse la beţie . Acum câţiva ani se spunea că vom murii în 2008 şi iată-ne vii .
Apocalipsa va venii , dar nu în anul 2012 . Poate venii oricând . În orice moment .

Supercretinitate.

Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : Pe scaun .

Sus In jos

Mesaj Scris de Sαм Lαηѕιηg la data de Joi Dec 02, 2010 3:57 am

Deci stati ca va lamuresc eu desi mi se pare ciudat sa imi dau parerea la un subiect , dupa parerea mea putin stiintific pentru ca ar cam fi in plan cosmic . Deci dupa cum spuneam subiectul este legat de stiinta , iar din cate stiu eu fizica este legata de stiinta . Acum trecem la subiect . Profesoara de fizica , care este cea mai buna profesoara de fizica din judet , ne-a explicat fenomenele acestea cu gaura neagra sfarsit-ul lumii si asa mai departe . Dupa cum stiti in urma cu cateva saptamani se spunea la TV ca o gaura neagra va distruge pamantul peste 50 de ani . Ei bine oamenii au perceput prost aceasta idee . Gaura neagra va veni peste 50.000 ani lumina . Ei bine asta inseamna ca gaura neagra nu o vom apuca nici noi , nici copii nostri , nici nepotii nostri , nici copii nepotilor nostri si asa mai departe . Iar in legatura cu data de 21 decembrie 2012 despre care se spune ca va fi sfarsit-ul lumii . Defapt nu e sfarsit-ul lumii . Nici eu nu am inteles prea bine ce va fi , pentru ca era explicat in termeni stiintifici , dar a fost explicat si pe intelesul meu si din cauza unui crater sau ceva de genul care este in interiorul pamantulu va fi un fel de cutremur , dar sunt sanse de 99,9% nici sa nu il simtim . Sper ca s-a lamurit totul . Si nu inventez . Nu am o imaginatie chiar asa de bogata

Sαм Lαηѕιηg

Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 22
Localizare : Vrei sa imi faci o vizita de te intereseaza ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 2:22 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum