Gătit ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Gătit ?

Mesaj Scris de Supercretinitate. la data de Joi Noi 18, 2010 12:56 am

Artişti în arta culinară ? Viitori bucătari sau nepricepuţi ? :> . Well , ştiţi să gătiţi sau putem da telefon la pompieri ? :]] . So .. eu habar n-am să gătesc . Nici sendviciurile nu le fac calumea [ menţionez că odată am mânjit toată masa cu margarină ] . La capitolul curăţat cartofi nici atâta . Stau o oră ca să curăţ jumătate din el . Pizza ştiu să fac , cred că ăsta e singurul fel de mâncare care-mi iese , totuşi lenea fiind mare [ chiar foarte mare ] rare ori stau prin bucătărie . Prima mea omletă am făcut-o cu tata [ a ieşit cam naşpa + bucătăria vraişte ] .
Voi vă descurcaţi ? :>

Supercretinitate.

Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : Pe scaun .

Sus In jos

Re: Gătit ?

Mesaj Scris de Mădă la data de Vin Noi 19, 2010 3:44 am

Eu nu's certata cu bucataria! Stiu sa fac clatite, sa imi prajesc oua si cartofi. Totul cat sa nu mor de foame Si chiar daca stiu sa "gatesc" nu petrec mai mult de 15 minute pe zi in bucatarie.
Adica e mult mai interesant sa mananc un sandvici la calculator decat tot ce imi zice mama in bucatarie
Mi-ar placea sa ma lase mama sa fac prajituri, dar are impresia ca daca iau mixeru' in mana fac prapad. Deci beneficiez de bucatar non stop

Mădă

Data de inscriere : 05/10/2010
Varsta : 19
Localizare : Fundulea

Sus In jos

Mesaj Scris de Abbeh. la data de Sam Dec 04, 2010 1:22 am

Ah, îmi place să gătesc; cel puţin în ultimul timp fac asta cu plăcere.
Ieri am făcut prăjitură, iar mâine cred că fac din nou. Plus că am nişte reţete în minte pentru Crăciun.
Ştiu să fac destul chestii, sau cel puţin destul cât să nu mor de foame.

Pentru că e cul să ai semnătură aiurea. [:

Abbeh.
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 03/10/2010
Varsta : 20

Sus In jos

Mesaj Scris de Sαм Lαηѕιηg la data de Sam Dec 04, 2010 5:49 am

Eu ultima oara cand am aprins aragazu' sa prajesc niste cartofi era sa dau foc intregii case . Barbatii ca mine nu sunt buni la gatit . Sa fim sinceri . De fiecare data cand intru in bucatarie si imi fac de mancare ba imi tai vre-un deget , ba m-am fript cu ulei , ba am mai facut nu stiu ce . Singurul lucru care imi ies bine sunt sandwiciurile(nu stiu daca am scris bine)De asemenea cand am vrut sa fac niste budinca si am bagat mixer-ul in priza am facut bucataria numai budinca dintraia . Am o bafta la bucatarie , mama-mama ! Si imi mai iese un lucru bun Painea prajita , excluzand faptul ca m-am fript mereu la degete .

Sαм Lαηѕιηg

Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 22
Localizare : Vrei sa imi faci o vizita de te intereseaza ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 2:23 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum