Fenomene paranormale.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Fenomene paranormale.

Mesaj Scris de Abbeh. la data de Sam Dec 04, 2010 6:20 pm

Cred că mulţi aţi auzit de aşa-zisele fantome, sau spirite ce nu-şi găsesc locul după ce mor şi aşa mai departe; fiecare le numeşte cum vrea.

Voi credeţi în fantome?
Eu una cred, s-au mai întâmplat lucruri a căror explicaţie nu există sau cel puţin nu e logică, deşi nu am avut contact cu ele.

Sunt ele periculoase?
Nu ştiu, nimeni nu ştie de ce sunt în stare; dacă pot mişca lucruri şi/sau folosi focul devin automat periculoase.

De ce continuă să bântuie?
Nu ştiu, poate că regretă anumite lucruri pe care le-au făcut când erau în viaţă şi ar vrea într-un fel sau altul să-şi ceară scuze...

Pot fi alungate?
Nu ştiu, din moment ce nu am avut parte de ele, dar presupun că da. Unele.

Pentru că e cul să ai semnătură aiurea. [:

Abbeh.
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 03/10/2010
Varsta : 20

Sus In jos

Re: Fenomene paranormale.

Mesaj Scris de Mădă la data de Sam Dec 04, 2010 7:47 pm

hah, mi-a atras atentia numele.
Voi incepe prin a raspunde la intrebari:
Voi credeţi în fantome?
Poate. Nu exista o dovada ca ar exista, dar nu exista nici o dovada ca nu ar exista. Totusi, eu mi-as dori sa existe...

Sunt ele periculoase?
Cred ca asta depinde de la fantoma la fantoma. Poate oamenii buni sunt fantome bune, iar cei rai, fantome rele

De placere. Lumea e prea frumoasa ca sa o paraseasca, nu?!

Pot fi alungate?
Probabil. poate un preot ar traspunde mai bine la intrebari
Sii de restu dau edit.

EDIT:
(cu ocazia asta mai reduc si numarul emoticoanelor)

Parere personala: Am zis si repet, mi-ar placea sa existe. Nu voi crede pana nu vad cu ochii mei una. Marea majoritate a accidentelor sunt explicate logic, asa ca inca nu e nimic dovedit. Daca vedeti vreao fantoma, anuntati-ma si pe mine!

Ultima editare efectuata de catre Mădă in Dum Dec 05, 2010 10:39 pm, editata de 1 ori

Mădă

Data de inscriere : 05/10/2010
Varsta : 19
Localizare : Fundulea

Sus In jos

Mesaj Scris de Me†al la data de Dum Dec 05, 2010 1:34 am

Cum să nu postez aici ?
OFF : Abbeh, la toate întrebările ( aproape ) ai început cu „nu știu”

Revenind.

Voi credeți în fantome ?

Sincer să fiu, după două experiențe destul de adevărate, am toate motivele să cred. Totuși, de mult timp eram sigur că nu numai oamenii și animalele există.. că mai sunt alte entități și dimensiuni necunoscute oamenilor. Eu sper că există.

Sunt ele periculoase?

Depinde, unele fantome doresc să fie pașnice, să nu facă rău, iar altele atacă oameni, îi împing pe trepte. Ceva ca la Fenomene Stranii de pe Discovery. Unele fantome împing oamenii prin casă, îi atacă, iar altele doresc să - i protejeze pe copii.

Am auzit că unele spirite continuă să bântuie din cauză că nu știu c - au murit, iar ele continuă să „trăiască”. Spre exemplu, un om care a murit într-un accident de mașină și dacă ăsta s-a întâmplat extrem de rapid, persoana poate să nu fi realizat că a murit. Altele poate că fac asta de plăcere sau că nu vor să accepte c - au murit.

Pot fi alungate?

Dacă e să ne luăm după ce zic ăștia la Fenomene Stranii, orice spirit/fantomă ar putea fi îndepărtat prin sfințirea casei, exorcizare sau alte metode. Teoretic, da, ar putea fi alungate.

Me†al

Data de inscriere : 03/12/2010
Varsta : 21

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 2:21 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum