Papagali.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Papagali.

Mesaj Scris de Supercretinitate. la data de Sam Dec 04, 2010 6:58 pm

@Abbeh : Paco e adorabil . Cum am mai spus , o să ţi-l fur .

Vă plac papagalii?
Daa . Sunt geniali . Îmi place să-i aud cum vorbesc şi vorbeesc şi voorbeesc fără oprire . Şi sunt aşa de fruumooşi . Prea frumoşi . Adică , cine nu i-ar suporta ? Bine , sunt puţin stresanţi dar sunt prea drăguţi . Nu ai cum să nu le rezişti .
Voi aveţi papagali? Dacă nu, ce părere aveţi despre ei?
Din păcate nu , dar chiar îmi doresc unul .

Supercretinitate.

Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : Pe scaun .

Sus In jos

Mesaj Scris de Me†al la data de Dum Dec 05, 2010 1:57 am

Vă plac papagalii?

Nu mă dau în vânt după ei în prezent. Am unul și m-am cam plictisit de ei. But they are still sweet. Îmi plac ăia colorați care vorbeeesc. Sunt destul de drăguței și - mi plac, dar nu la fel de mult ca pisiiiicile. Ca să-ți răspund, da, îmi plac.

Voi aveți papagali ?

Da, am unul... Dar e fată.. deci una. * laughs * E fooooarte mare, ca cei de la tv presupun și îmi plac la nebunie culorile eiiii. Pe burtă și pe partea interioară a aripilor e galbenă ( dar nu unul d - ăla urât, ci d - ăla ca gălbenușul de ou ) , pe spate și partea de sus a aripilor e de un albastru de culoarea cerului dar intens... like this, dar poate puțintel mai închis. ( de fapt, mai închis cu muult ) . Și are bretooon * laughs * verdeee. Ce mai, e drăguțică rău și vorbește also. Spune destul de des fu*k, dar știe și cuvinte frumoasee. De fapt, ce - mi place e că atunci când mănânc ou fiert, menajera e nevoită să facă două că și ei îi plac . Și e genială când îmi stă pe umăr sau când zboară prin cameră cu vreo foaie de care am nevoie în cioc și trebuie să alerg după ea. Cel mai genial e că se înțelege foarte bine cu pisicile. Surprinzător, dar mă bucur.

Me†al

Data de inscriere : 03/12/2010
Varsta : 21

Sus In jos

Mesaj Scris de Mădă la data de Lun Dec 06, 2010 2:57 am

Ah, ii ador
Am unul, dar e perus, deci inca nu vorbeste. E galben, un galben surprinzator de placut, cu verde. E primul papagal pe care il vad cu pete galbene si verzi pe burta. E lovit la... hmmm sa le numesc... nari?! in fine, a dat cu capul in geam si si-a spart o "nara" iar acum arata foarte ciudat totusi, nu l-am dus la veterinar, pentru ca imediat ce am propus asta, tata mai avea putin si arunca cu el dupa mine. Nu prea ii plac animalele....
oricum, mereu il conving sa faca ce vreau eu
Ah si il cheama Coc cel mai banal nume

Mădă

Data de inscriere : 05/10/2010
Varsta : 19
Localizare : Fundulea

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 2:23 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus