O familie model

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

O familie model

Mesaj Scris de MenT^ la data de Sam Iun 15, 2013 3:16 pm

Salut! Eu, noul "cap al familiei" de cand parintii au divortat, suport zilnic toate jignirile mamei de genul "au intrat dracii in tine", "esti nebun", "daca nu citesti acatistu' inseamna ca te arde", "diavolule", etc. :)Sau cand nu vreau sa citesc acatiste/paraclise imi da cu acatistieru' in cap. Eu cum sa reactionez? Am 14, aproape 15 ani. Odata n-am dat in mama. Da' nici s-o tin asa nu mai pot. Daca vreau sa plec la tata si dau sa-l sun, imi ia telefonu' si-l da de pamant. Si prima oara, un iPhone 4. Bam, l-a spart. A doua oara, BAM, a spart un iPhone 4S. A 3-a oara vorbeam cu tata pe mess si .. a spart calculatoru'. I-au trebuit lui taicamiu cateva luni ca sa-l repare. Colegii mei de la scoala sunt indraciti pentru ca nu merg des la biserica. Si daca vorbesc cu unul din prietenii mei la telefon, cum ar fi Dan, un baiat amabil si "de gasca", mama face cruce la telefon si zice chestii de genul "daca esti diavolu' sa inchizi".

Pe scurt, maicamea e habotnica. Ce e de facut? Am incercat prin multe metode. Amenintari, discutii. Nimic. Rareori gasesc moduri in care sa o manipulez psihic ca sa ma lase sa fac ceva ce orice alti adolescenti ar face -- CUM AR FI SA IES CU BICICLETA IN PARC!!! --

In fine, help me.. if you can

MenT^

Data de inscriere : 15/06/2013

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum