Sunt incepatoare!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sunt incepatoare!

Mesaj Scris de Mădă la data de Dum Oct 10, 2010 8:20 pm

Cum spune si titlul, sunt incepatoare toate pozele sunt focute cu telefonul, asa ca nu ma astept la pareri prea bune! Probabil voi mai pune, dar momentan camera foto a aparatului are o problema care ma scoate din sarite!
Va astept parerile!

Poza 1

Poza 2

Poza 3

Poza 4

Mădă

Data de inscriere : 05/10/2010
Varsta : 19
Localizare : Fundulea

Sus In jos

Re: Sunt incepatoare!

Mesaj Scris de Abbeh. la data de Dum Oct 10, 2010 11:46 pm

Saluut.
O să comentez fiecare poză în parte, deşi nu mă prea pricep. Don't kill me. :]]

Prima poză.
E destul de reuşită, îmi place cum ai prins razele soarelui acolo; nu-mi prea place însă unghiul din care e făcută fotografia, nu ştiu, e destul de ciudat. o.o

A doua poză.
Îmi place contrastul dintre poza de mai jos şi frunză, se observă atât de tare = p ~. Claritatea e slăbuţă, dar ai menţionat că pozele sunt făcute cu telefonul deci e ok.

A treia poză.
Nu ştiu dacă tu ai vrut să vedem noi floarea clar şi de aproape sau peisajul din spatele ei; tind să cred că ai vrut să ne arăţi floarea dar nu ai reuşit. Ştiu cum este, dacă apropii aparatu sau telefonul prea mult de obiectul pe care vrei să-l pozezi, în cazul tău floarea, nu se mai vede clar "principalul", se vede clar peisajul din spatele obiectului. Asta ca un fel de critică, să ştii să nu mai faci aşa decât dacă ai un aparat foarte bun.

A patra poză.
Asta îmi place mult, ai prins-o dintr-un unghi frumos şi potrivit după părerea mea. Îmi place albinuţa aia din floarea, e chiar foarte... ei bine nu ştiu, dar îmi place. :]]. Aici nu am critici, îmi place.

Mai aştept poze. Baftă!

Abbeh.
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 03/10/2010
Varsta : 20

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum